Hukukun Üstünlüğü Derneği’nden Yeni Anayasa Talebi!

0

Anayasa TalebiHukukun Üstünlüğü Derneği’nden Yeni Anayasa Talebi!

Hukukun Üstünlüğü Derneği’miz 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde milletvekili olarak seçilen milletvekillerinin tamamını ayrı ayrı gönderdiği mesajla tebrik etmiş, ülkemiz ve tüm insanlık yararına başarılı olmalarını temenni etmiş, bu bağlamda yeni bir anayasa talebinde bulunmuştur.

Söz konusu mesajda, adalete, gerçek bağımsızlığa ve iç huzuruna kavuşmuş, birlik ve beraberliği sağlamış, sağduyulu örnek bir toplumun oluşması yolunda başarı dileklerimiz iletilmiştir. Milletvekillerinden adaletin tesisi, hukukun üstünlüğünün sağlanması, evrensel hakların geliştirilip korunması yolunda samimi gayret göstermeleri talep edilmiştir.

Bu bağlamda, ülkemizde özgürlüklerle ilgili beklentilerimizde bazı gelişmeler olmuşsa da atılacak daha birçok adımın olduğu; bu adımların en önemlilerinden birinin de sağduyulu, ideolojilerden arınmış, etnik kimlik anlayışından uzak, birleştirici, evrensel değişmez değerler üzerine kurulu, vatandaşın manevi ve sosyal gelişimini garanti altına alan, zamanlar üstü, sade bir anayasayı gecikmeden yürürlüğe koymak olduğu ifade edilmiştir.

Paylaş

Yorum Yap