2017 Türkiye Hukukçular Buluşması

2017 Türkiye Hukukçular Buluşması


Hukukun Üstünlüğü Derneği, 28 Nisan-1 Mayıs 2017 Miladi ve 2-5 Şaban 1438 Hicri tarihlerinde Afyon Korel Otel’de, Türkiye Geneli Geleneksel Hukukçular Buluşması Aile Dinleme ve Eğitim Kampı düzenlendi.

Düzenlenen aile eğitim kampına, ‘’Hukuk-ı Aile Kararnamesi’nin Kabulünün 100.yılı Münasebetiyle, Mukayeseli Bir Bakış Açısıyla Aile Hukukunda Durum Değerlendirmesi’’ başlığı altında; Prof.Dr.Mehmet Akif Aydın ‘’Osmanlı Aile Kararnameleri’’, Doç.Dr.Murat Şimşek ‘’İslam Aile Hukuku’’, Yrd.Doç.Dr Akın Ünal ‘’Modern Aile Hukuku konulu sunumlarıyla, ve Prof.Dr.Ebubekir Sofuoğlu ‘’Bozulan Dünya Düzeninde Türkiyenin Yeri’’ başlıklı gündemden sunumları ile konuşmacı olarak katıldılar.

Konuşmacı olarak desteklerini veren misafirlerimize, Çekud aracılığı ile fidan bağışı yapılmış ve kendilerine oldukça memnun oldukları değerli hediye sertifikaları takdim edilmiştir.

Türkiye’nin her bölgesinden yoğun ilgi ile katılım gören Hukukçular Buluşması Aile Dinleme ve Eğitim Kampında ‘’Ziyafet Sofrası’’ adlı tiyatro programı da misafirlerimizin  seyirlerine sunulmuştur.

Programın içeriğinden oluşan fotoğrafları foto galeri bölümünden inceleyebilirsiniz.